Wynajem autokarów może być dla przedszkoli, jak i szkół podstawowych i szkół średnich. Takim środkiem transportu wycieczka szkolna może zwiedzić na przykład Wielkopolskę, albo jej stolicę – Poznań. Przewozy autokarowe – firma z Poznania są najbezpieczniejsze, dobrze wyposażony autokar powinien zawierać:

  • pasy,
  • oznakowanie „przewóz dzieci”,
  • pozostałe rzeczy które jest dostosowane do potrzeb wycieczki.

Przewozy autokarowe tak wyposażonego pojazdu z pewnością będą udane!

Co można zobaczyć w województwie Wielkopolskim na wycieczce szkolnej

Bez wątpienia Wielkopolska jest to region  z dużym potencjałem turystycznym. Szkolna wycieczka zobaczy tam miasta bogate w zabytki zamki, piękne krajobrazy, widowiskowe jeziora, a także historyczne pałace. Warto również dodać, że Wielkopolska jest kolebką państwa polskiego z pierwszą stolicą w Gnieźnie. W dalszej części podpowiemy gdzie najlepiej zorganizować autokarową wycieczkę szkolną.

Stare Miasto w Poznaniu – co warto tam robić?/h2>

Poznań jest stolicą wielkopolski, a ponadto jest to piąte pod względem zaludnienia Polskie miasto. Nie bój się – wycieczce szkolnej nie zabraknie tam licznych {atrakcji turystycznych|ciekawych atrakcji|ciekawych atrakcji turystycznych. Od czego więc warto zacząć?
Stolica Wielkopolski to bez wątpienia widowiskowy rynek. Ten kwadratowy plac wytyczony został w XIII wieku. Następnie kilka kroków od rynku znajdziemy rezydencję królewską. Dodatkowo wśród wielu poznańskich świątyń wszystkie wycieczki szkolne powinny zahaczyć o barokową kolegiatę.  

Poznańskie Jezioro Lednickie – co warto tam robić?

Na wyspie zwanej Ostrów Lednicki pozostawione są pozostałości grodu oraz najstarsze, zachowane resztki pozostałości kamiennych budowli w Polsce z wczesnego średniowiecza. Ponadto nad brzegiem jeziora możemy zobaczyć również inną atrakcję, mianowicie Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach. Zostały tam zgromadzone chałupy mieszkalne, budynki gospodarcze, wiatraki, drewniany kościół, kaplicę i rekonstrukcję szlacheckiego dworu. Wycieczkowe zwiedzanie muzeum zajmuje około dwóch godzin, podczas których szkolna wycieczka przeniesie się w czasie. 

Wielkopolskie Gniezno – co można tam zobaczyć?

Nie można ominąć Gniezna pisząc o lokalizacjach na szkolną wycieczkę autokarem. Stanowi ono kolebkę polskiej państwowości a także miejsce gdzie swoje początki miał katolicyzm w Polsce. Katedrę w Gnieźnie kojarzą praktycznie wszyscy, ona jest niejako symbolem Wielkopolski. Musimy również wspomnieć iż znajdują się tu drzwi gnieźnieńskie. 

Wielkopolski Konin – zamysł na interesującą wycieczkę szkolną!

Dla wycieczki szkolnej bez wątpienia mieszczące się w Koninie Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet, to świetny punkt wycieczki. Są tutaj makiety filmowe, przyrodniczej oraz historycznej. Niektóre z nich są interaktywne- uruchamia się je za pomocą przycisku.

 Możemy tutaj zobaczyć m. in. wesołe miasteczko, makietę wybuchu bomby atomowej w Hiroshimie, scenę z filmu „Gwiezdne Wojny”bądź Arkę Noego.

Kórnik – co można tam robić?

Wielkopolskie mniejsze miejscowości też mają wiele do zaoferowania. W Kórniku możemy zobaczyć piękny ryneczek, zbiornik wody a także w rzeczy samej zameczek z urokliwym ogrodem. Wycieczka pouczy się trochę historii bo początki zamku sięgają V wieku. Obronna budowla jest otoczona fosą, a dostęp do niej jedynie był możliwy poprzez most zwodzony oraz spuszczaną okutą kratę.