Indie są fascynującym państwem znajdującym się na półwyspie Indyjskim. Przez wzgląd na ich fascynujący charakter, wielobarwność, kontrast a także tajemniczość są popularnym kierunkiem egzotycznych podróży. Ludzie wybierający to niezwykłe miejsce zachwycają się egzotyczną przyrodą, przepyszną pełną aromatów kuchnią, a także niezwykłymi starożytnymi indyjskimi świątyniami. Indie są krajem wyjątkowo chętnie odwiedzane przez osoby które szukają wytchnienia od życia codziennego czy pogonią za rzeczami doczesnymi. Można uznać, że Indie są doskonałym miejscem dla osób poszukujących duchowego wytchnienia. Mieszkańcy są bardzo otwarci, gościnni i zawsze uśmiechnięci. Przepiękne starodawne świątynie, czy odbywanie medytacji w duchowych miejscach, umożliwi osiągnięcie spokoju ducha i nabrać sił do codziennego życia. Które lokalizacje należy odwiedzić odbywając duchową wyprawę do Indii? Czy w tym państwie można doświadczyć czegoś duchowego i mistycznego? 

Wyjazd duchowy do Indii – mistyczne świątynie

Indyjskie świątynie mają niepowtarzalny charakter, a jednocześnie otoczone są aurą tajemnicy. Z tego powodu nie można ich pomijać wybierając się na podróż duchową do Indii. Zazwyczaj wyjazdy organizowane przez biura podróży skupiają się zwłaszcza na dużych miastach i najpopularniejszych zabytkach, aczkolwiek Indie oferują o wiele więcej! Zabytki które zapierają dech w piersiach w połączeniu z bujną naturą, to połączenie, które zachwyci każdego. Na pewno planując podróż duchowy do Indii, nie można pominąć świątyni Mahabodhi, innymi słowy Świątynia Wielkiego Przebudzenia. Jest to zabytek wpisany na listę UNESCO, wzniesiona w celu upamiętnienia oświecenia Buddy. Jest to punkt docelowy wielu turystów z całego świata, w którym panuje wyjątkowa atmosfera. Warto odbyć tam medytację. Świątynie wzniesione  w Indiach wybudowane zostały zgodnie z zasadami starożytnej kultury wedyjskiej. Dzięki temu samo odwiedzenie tych miejsc przepełnia ludzi uzdrawiającą energią.  

Egzotyczne plaże jako obowiązkowy punkt programu duchowej wyprawy

Szukając spokoju ducha i wewnętrznej równowagi, nie można zapomnieć o egzotycznych, przepięknych plażach. Warto odwiedzić zwłaszcza dwie z nich, które mają opinię najpiękniejszych i odbyć relaksujące kąpiele morskie. Wysoki poziom zasolenia wody umożliwi pozbyć się negatywnych emocji i dobrze wpłynie na nasze zdrowie. Na jednej z takich plaż można skorzystać z masaży ajurewdyjskich, które wykonywane są przez specjalistów w specjalnie do tego przygotowanym ośrodku. Taki bliski kontakt z przyrodą w połączeniu ze starożytną medycyną indyjską niewątpliwie napełni nas dobrą energią na dłużej. Będąc w tym niesamowitym, magicznym kraju należy odbyć również górską wędrówkę do świętej góry Arunaczala. Tubylcy wierzą, że przejście jej dookoła zmywa negatywną energię. Jest to miejsce, które co roku odwiedza wielu Indusów. 

Joga i medytacja – kwintesencja Indii 

Wybierając się do Indii trzeba spróbować sesji jogi a także medytacji. Nawet osoby, które z jogą nie miały nigdy wcześniej do czynienia, powinny jej spróbować w czasie tej wyjątkowej podróży. Tego typu sesje umożliwią zrozumieć powody zaburzeń zdrowia, czy niebezpieczeństw jakie wynikają z obecnego sposobu życia. Joga wyjątkowo pozytywnie wpływa na nasze mięśnie, więzadła a także pozwala utrzymać równowagę tak ciężką do osiągnięcia w codziennym życiu. Odwiedzając te wszystkie wyjątkowe miejsca w Indiach należy także odbyć sesje medytacji. Na pewno daje ona wiele pozytywnych korzyści takich jak relaks, poprawa snu, poprawa koncentracji. Celem medytacji jest pozbycie się negatywnych myśli i zrobienia przestrzeni na te pozytywne. 

Duchowa wyprawa do Indii – czy warto?

Bez wątpienia tego typu wyjazd bardzo różni się od tych oferowanych przez typowe biura podróży. Wyjazd duchowy do Indii jest dobrym pomysłem dla każdego bez względu na wyznawaną religię czy światopogląd. To kraj mający prastarą kulturę, który utrzymał tradycję duchowości. Trasa takiej wyprawy musi być starannie przemyślana i zaplanowana, aby móc zwiedzić wszystkie ważne duchowo miejsca. Indie to kontakt z piękną przyrodą, to miejsce bajkowych widoków oraz kontakt z wyjątkowymi ludźmi zamieszkującymi ten kraj.