Lato to okres aktywności w plenerze. Słoneczna pogoda, kwitnące rośliny sprzyjają spędzaniu czasu na zewnątrz. Spotkania z rodziną czy znajomymi bardziej cieszą w słońcu. Jest to również okres urlopowy. Dosyć sporo osób decyduje się o tej porze roku pola campingowe. Daje to możliwość zbliżenia się z naturą i zażycia spokojnego życia. Jakie uroki niesie z sobą biwakowanie?

Pojednanie z naturą

Z pełnym przekonaniem biwak, zwłaszcza w gronie bliskich jest wspaniałą przygodą. W świecie gdzie większość spraw możemy załatwić kilkoma kliknięciami w telefonie, jest to swego rodzaju powrót do przeszłości. Konieczność rozbicia namiotu czy zorganizowania sobie posiłku w nieco surowych warunkach może być odmianą od wielkomiejskiego szumu.

Słuchanie śpiewu ptaków, obserwowanie bujających się drzew, kąpiele w jeziorze – to wszystko należycie kojarzy nam się z biwakiem. Egzemplifikacją miejsca, które świetnie nadaje się na tego rodzaju wyjazd może być mazurska Krutynia. Pole namiotowe Krutyń jest tam umiejscowione nad zbiornkiem wodnym, okalone lasem. Perfekcyjne warunki do wyciszenia i podładowania baterii.

Wypad w stylu low-cost – biwak idealnym rozwiązaniem

Następną z zalet biwaków jest ich cena. Zazwyczaj jest ona znacznie niższa niż spanie w resortach. Pola campingowe często położone są na uboczu – to także wpływa na koszty. Wybierając tego typu ośrodki ponosimy koszty głównie za kilka metrów ziemii, na której możemy rozbić namiot lub zaparkować samochód kempingowy.

Zatem taka wycieczka może być nie tylko gwarantem pozytywnych emocji, ale również może być zorganizowana niewielkim nakładem pieniężnym.

Odskocznia od wczasów all inclusive

Pola namiotowe oferują też często udogodnienia, które znamy z cywilizacji w której żyjemy. Jest tam opcja skorzystania z elektryczności czy dostępu do ciepłej wody. Jednak w dalszym ciągu jest to zupełnie inny klimat do wczasów typu all inclusive.

Wszystko zależy oczywiście od naszych preferencji. Jeśli ktoś szuka ucieczki od miasta – pole namiotowe zdaje się być wspaniałą alternatywą dla przepełnionych hoteli i dużych kurortów turystycznych. Gdy szukamy ciszy i spokoju dobrym miejscem jest wspomniana wyżej Krutynia.

Pole namiotowe w tych okolicach daje gościom nie tylko prywatność. Oferuje też szereg dodatkowych atrakcji takich jak kajaki czy możliwość interakcji ze zwierzętami.

Ponadto pola namiotowe oferują często możliwość zaparkowania przyczepami kempingowymi. Gdzieniegdzie można spotkać domki do wynajęcia – nie ma jednak co liczyć na pięciogwiazdkowy standard. Nie zmienia to faktu, że można tam znaleźć wszystkie podstawowe udogodnienia. Można się wtedy skupić na przyjemności z czasu spędzanego z rodziną na łonie natury. Każdy przynajmniej raz w życiu powinien spróbować wypoczynku w tym stylu.