CO TO JEST EZOTERYKA?

Ezoteryka coraz częściej pojawia się w naszych życiach. Popularność zyskują wszelkiego rodzaju zajęcia duchowe, medytacja, joga. Dużo osób korzysta z pomocy znawców aby odczucia dojmujących przeżyć wewnętrznych. Powstają sklepy ezoteryczne. Czym właściwie jest ezoteryka, co kryje się pod tym słowem?

 Można wyjść od tego, że jest to dosyć rozległe pojęcie, zawierające wiele podejść. Dużemu odsetkowi osób ezoteryka kojarzy się z magią. Faktycznie, ezoteryka to wiedza nie dostępna, droga do lepszego poziomu świadomości i bardziej świadomego percepcji otaczającego  świata. Związana jest z rzeczami mistycznymi.

Osoby zajmujące się ezoteryką używają z numerologii, astrologii albo psychologii, w celu przewidywać przyszłość i zdobywać inspirację. Poza tym, często używa się z zaklęć, wróżb czy obrzędów. Nadaje się również daną symbolikę liczbom, wyrazom lub przedmiotom. Ezoteryka dzięki swoje cechy kładzie nacisk na osobistym oświeceniu człowiekai. 

EZOTERYKA W PODEJŚCIU TRADYCYJNYM

Ludzie zajmujące się aktywnościami ezoterycznymi przewijają się na świecie od dawien dawna. Nawet w mitologii greckiej pojawiały się wyrocznie. Wśród różnorakich cywilizacji od lat istnieją szamani, wróżbici, magowie, uzdrowiciele. W polskiej kulturze można przytoczyć szeptuchy i szeptunów – zaznajomionych z w medycynie ludowej, zdolnych do odgadywać ludzkich przemyśleń. 

Latami podejście do takich osób było różne – część używała z ich usług i brała na poważnie w każde słowo, dla pozostałych byli oni zwykłymi szarlatanami, działającymi wspólnie z diabłem. Rytuały wykorzystywane przez ezoteryków były kojarzone z diabłem. Ze względu na niezgodność z tezami kościoła takie osoby często skazywane były na samotność.  

Dziś ezoteryka postrzegana jest inaczej. Część postrzega ją za warte zgłębienia fenomen. Społeczności patrzą w gwiazdy, wyciszają się, czytają horoskopy. Większość chce posiąść prawdę na swój swoimi metodami

SKLEP EZOTERYCZNY – ATRAKCYJNOŚĆ KREUJE ZYSKI

Zwiększenie się zainteresowania zajęciami ezoterycznymi spowodował reakcję rynku. Wraz z rosnącym popytem na ezoteryczne artykuły i serwisy, zaczęły powstawać sklepy ezoteryczne. Są one pokłosiem na potrzeby klientów, którzy poprzez tajemnicze atrybuty, chcą wzmacniać doznawane doznania albo zatapiać się dużo głębiej w swoich duchowych doświadczeniach. 

SKLEP EZOTERYCZNY – CO W NIM SIĘ ZNAJDUJE?

Powinniśmy przyjrzeć się artykułom dostępnych w sklepie ezoterycznym. Pozwoli to zbliżyć się do odpowiedzi na pytanie – czy sklep ezoteryczny jest dla wszystkich?

Jednym z bazowych produktów występujących w sklepie ezoterycznym są kadzidła. Aromat uwalniany przez kadzidło w procesie spalania ma odświeżać przestrzeń i uwalniać miejsce, w którym jest rozprowadzany od ciemnych mocy. 

Następnym przedmiotem, który kupimy na półce  sklepu ezoterycznego są świeczki. Charakteryzują się one różnorodnością barw, wydzielanych woni i użytkowań. Ułatwiają wejść w dobry nastrój, przegonić negatywne moce, zwalczać napięcia. Świeczki wykorzystuje się też do rozmaitych rytuałów bądź masaży.

Lubianym zakupem są różnorakie magiczne kamienie, którym nadaje się dane moce. Według ezoteryków wpływają one na nasze samopoczucie, wspierają w pokonywaniu problemów rodzinnych. Ametyst, agat czy onyks to kamienie, które wpływają na osiągać mentalnej równowagi, sprawczość, czy dostatek.

Sklep ezoteryczny to też przedmioty powiązane ze zdrowym trybem życia – wegańskie kosmetyki, masażery do ciała, lampy solne. Jego gamę produktów tworzą róże rzeczy: runy, karty, kule, łapacze snów, różdżki, wahadełka i wiele innych.

Więc czy sklep ezoteryczny może być dla wszystkich? Odpowiedź brzmi: oczywiście.